Znaydeno!

Презентовано унікальну систему моніторингу лісових ресурсів Znaydeno!

Презентовано унікальну систему моніторингу лісових ресурсів Znaydeno!

Команда фахівців компанії SmartFarming презентувала унікальний соціальний проект Znaydeno! — систему моніторингу лісових ресурсів, яка спрямована на контроль і попередження порушень у лісовому та сільському господарстві України. Захід відбувся у рамках прес-сніданку, на якому розробники розповіли про концепцію стартапу.

З огляду на зростання кількості випадків масових вирубок лісових угідь і збільшення частки тіньового ринку в Україні провідні фахівці в сфері інновацій для сільського господарства задалися ідеєю зберегти природні ресурси і забезпечити відкритий моніторинг їх цільового використання. Головна мета стартапу — домогтися відкриття державного реєстру дозволів на вирубку лісу та посилити покарання за порушення законодавства.

Znaydeno! — це проект, який ґрунтується на передових програмних розробках, інформації дистанційного зондування Землі та аерофотозйомки безпілотних літальних апаратів (БПЛА). Сервіс зіставляє кадастрові дані і дані кордонів лісових господарств із супутниковими, виводячи на геопорталі місце незаконних вирубок. Засвідчення точної вирубки визначають дрони, що фіксують факти злочинів.

Артем Бєлєнков, співзасновник проекту Znaydeno!:

«Україна виробляє приблизно 15 млн м3 лісових ресурсів на рік, із яких офіційно проходить близько 8-9 млн м3, все інше — це тіньова вирубка. Кримінальний і адміністративний Кодекси передбачають мізерні штрафи на тлі масштабів збитку. Окрема тема — тіньове використання земель сільськогосподарського призначення. З тих пір, як підвищився земельний податок і мита за реєстрацію договорів оренди, їх стали рідше реєструвати. За фактом, землі продовжують оброблятися, при цьому місцеві бюджети не наповнюються. Це також джерело корупційного збагачення чиновників у галузі.

Znaydeno! дозволить автоматично обробляти зіставлені супутникові і дані від дронів. Якщо зібрана інформація покаже, що рівень біомаси у певній місцевості впав, це означає, що там проводиться вирубка лісу. Далі система надає знімки і аналітичні звіти, які дозволяють створити точну карту місця, району та області. Та ж історія з обробкою землі — якщо на земельну ділянку розвивається біомаса, значить її обробляють.

Є нюанс — неможливо визначити, чи легальні це вирубки або незаконні, тіньова обробка земель або є зареєстрована оренда. Проблема полягає у тому, що реєстр вирубки лісових ресурсів закритий, відсутні дані про незареєстровану оренду. Це не Open Data, до якої можна підключитися через власні сервіси і збирати аналітику.

Інформація про лісові ресурси повинна виглядати як кадастрова карта із точними географічними об'єктами, де показано хто і на яких підставах дав дозвіл на вирубку лісу. Тому, ми активно будемо ініціювати відкриття державного реєстру вирубок лісів. Те ж стосується і незареєстрованої або забороненої до обробки землі».

Вадим Остапенко, співзасновник проекту Znaydeno!:

«На сьогоднішній день у нашої команди вже є три успішних пілотних проекти. Znaydeno! разом із командою EGAP Vinnytsia вперше протестували у Вінницькій області. Зокрема, ми запустили геопортал із проектом по Немирівської територіальній громаді, на якому були виявлені порушення цільового використання земель і була викладена вся картографічна інформація.

На супутникових знімках були знайдені самовільно зайняті ділянки, нам залишалося тільки підтвердити цей факт. Безпілотники дають можливість вести фото- або відеоспостереження, а також створити деталізований ортофотоплан, за яким можна чітко визначити площі земель та їх точні координати.

У результаті було виявлено 70 фактів незаконної обробки земельних ділянок. Всю інформацію передали керівникам територіальної громади і правоохоронним органам. З порушників стягували штрафи, тим самим поповнюючи бюджет громади.

Зараз із аналогічним проектом будемо працювати з об'єднаними територіальними громадами у Сумській та Львівській областях. Співпраця проходить з ініціативи керівництва територіальної громади або обласного управління, які дійсно хочуть навести лад. Ми у свою чергу йдемо їм на зустріч, всіляко сприяючи. В ідеалі хотілося б вийти на масштаби всієї країни».

Знайдемо разом порушення та долучимось до контролю!

+38098 721 6670

info@znaydeno.com.ua

Україна, Київ 02000,
вул. Сім’ї Хохлових, 8

#znaydeno

Партнери

Швейцарське бюро співробітництва
EGAP
Фонд Східна Європа
© 2017 Znaydeno!